20 Haziran 2015 Cumartesi

GECE ile ŞAFAK - Kitap YorumuMerhabalar, ben Kalemzen. Hayran kalarak okuduğum ve elimden geldiğince yaptığım Gece ile Şafak yorumuma hoş geldiniz.. Eğer merak ediyorsanız birazcık daha aşağı davet ediyorum sizleri. *.*

Kitabın Yazarı: Fatma ERDEK
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Yayınlandığı Tarih: 2015
Sayfa Sayısı: 523
KARANLIKTA GÖREN GÖZDÜ YÜREK,
BİR KEZ BAĞLANDIĞINDA, İZ SÜRÜYORDU.
Onlar sevgiyi de, acıyı da birlikte yaşamışlardı. Büyüklerin
dünyasında kötülüğün kurbanı olmuş, kaderin savurduğu farklı
yönlerde kaybolmuşlardı.
Yıllar geçmiş, yaşamlar değişmiş, dile getirilemeyen acılar
karanlıklarda hapsolmuştu. Ancak bir gerçek vardı ki; aynı
ateşte yanan yürekler, biraz örselenmiş, biraz olgunlaşmış
olsa da, birbirini tanıyordu.
Fakat hayat bu kez onlara farklı roller çizmişti.
Gece, intikam ateşiyle yanan bir kadın... Şafak, sevdiği kadını
korumak için kendinden vazgeçmeye hazır bir erkek... Gerçeği
ararken, aşkın ve tutkunun esiri olan iki yürek...
Bir yanda dar, çıkmaz sokaklar, birbirine yaslanmış
gecekondular, benzer yazgılar, yüzler, insanlar...
Diğer yanda karanlığa sahte ışıklar yakan sazlı sözlü mekanlar,
suçlar, suçlular, hem sefil, hem de göz alıcı hayatlar...
TEHLİKENİN KOYNUNDA, SIRLARLA ÇEVRİLİ
DERİN BİR AŞK HİKAYESİ OKUMAYA HAZIR MISINIZ?Bir yazarın elinden ne tarz çıkarsa çıksın, tadı damağınızda kalıyorsa, o eller öpülür.
Ephesus Yayınlarından çıkan Melek Zamanı'ndan beridir takipteyim. Kalemi eşsiz. Her kitabını hiç istememe rağmen hızlıca okuyup bitiriyorum. Gece ile Şafak hariç. Beş günden fazla elimde kaldı. Bitmesin diye kelime kelime tekrar okudum ama bir sonraki bölümde neler olup bittiği öğrenmek için sayfayı çevirmemek için kendimi zor tuttum. Bittiğinde ise Gece ile Şafak'ı okuduğum için büyük bir memnuniyet ifadesi yani gülümsemeyle kapattım kitabı.

Diğer kitaplarında sadece bir karakterin geçmişi duyuyoruz. Bir karakter bir şekilde diğerlerini bastırıyor. Bu kitapta her şey çok daha farklıydı. Ortak geçmişleri ruhlarını bir kılıyor.
    Gel gelelim hikayelerine...  İki çocuk, yüreği yanık iki genç insan... Kitabın kapağındaki çocukları okurken anlayacaksınız. Onlar Karaca ile Toprak. Onlar bağlanmış iki yürek.Gece yola bir görev gereği çıkmıştı. Bu görevde ne aşka ne intikama yer vardı. Ama Gece ikisine de bulaşıyor. Aşkın zaten kim olduğunu anladınız ama intikamını kimden aldığını söylemeyeceğim. :DAynı görev, Şafak'a da vurmuştu. Ayhan Çakır'ın güvenini kazanıp ÇakırKeyif'in yöneticisi aynı zaman da Gece'nin koruması olmuştu.

Buradan sonrası Gece ile Şafak'ın birbirlerine olan hislerinin açığa çıkması ve bir kaç aksiyon macerasıyla sürüp gidiyor. (Spoi vermek istemiyorum T_T)Biraz da diğerlerinden bahsetmek istiyorum. Mesela, Marika ve Devran. Onların hikayesini okurken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Okuyunca ise beni daha iyi anlayacaksınız.


Ceylan ve Tuncay ise kanayan yara. Farklı dünyalara ait oldukları başından belliydi ama Tuncay o dünyaları, yaşamları bir kılmaya niyetliydi. Nitekim eğer Demirhanlı çıkmasaydı karşısına yapardı da. Lakin geç kalmıştı ve babasını elleriyle öldürdü.Kalemzen'den tavsiye; eğer hala bu kitabı okumadıysanız en yakın zamanda kitapçınıza uğrayınız.
Bir sonraki yorumumda görüşmek üzere..


0 yorum:

Yorum Gönder